speedcompany wypożyczalnia samochodów

Chip tuning automatycznych skrzyń DSG


W motoryzacji innowacja goni innowacje. Tuning aut poprzez modyfikacje seryjnych ustawień komputera pojazdu potrafi zdziałać cuda - między innymi zwiększyć moc i moment obrotowy silnika, tym samym poprawiając komfort i przyjemność jazdy. Jednym z fascynujących obszarów tuningu jest chip tuning DSG, czyli optymalizacja elektroniczna skrzyni biegów Direct Shift Gearbox. Dla miłośników mocnych wrażeń z szybkiej jazdy i doskonałej wydajności silnika, chip tuning DSG otwiera nowe możliwości.


Jak działa programowanie automatycznej skrzyni DSG?


Chip tuning DSG polega na modyfikacji oprogramowania sterującego skrzynią biegów, co umożliwia lepszą kontrolę nad jej funkcjami i dopasowanie jej do potrzeb i oczekiwań kierowcy. Przeprogramowanie skrzyni DSG pozwala wprowadzić zmiany w czasie przełączania biegów, zwiększyć moment obrotowy i poprawić responsywność skrzyni. Efektem tego jest bardziej dynamiczna jazda i lepsza wydajność pojazdu - marzenie wielu kierowców.


Jakie parametry można poprawić, wykonując indywidualne programowanie automatycznej skrzyni DSG? W zależności od potrzeb Klienta oraz modelu skrzyni zmienić można między innymi obroty i obciążenie przełączania biegów, progresję biegów i czas ich zmiany, moment obrotowy, przy którym nastąpi redukcja czy maksymalne obroty, przy których nastąpi przełączenie. Możliwe są również bardziej zaawansowane modyfikacje, jak na przykład wyłączenie kontroli trakcji.


Profesjonalny chip tuning DSG w warsztacie SPEED Company


Zmiany w programowaniu automatycznej skrzyni DSG mogą wpływać na gwarancję producenta, a nielegalne modyfikacje mogą narazić na utratę homologacji pojazdu. Dlatego ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalnych firm specjalizujących się w chip tuningu, takich jak nasza. W SPEED Company wykorzystujemy wyłącznie najnowocześniejsze oprogramowania i interfejsy pozwalające nam na bezinwazyjną ingerencję w parametry danej skrzyni. Doświadczenie, precyzja, stosowanie innowacyjnych technik i sprzętów pozwala nam zmieniać ustawienia skrzyń w samochodach bez względu na ich markę, model czy rok produkcji. Wszelkie prace wykonujemy zgodnie z oczekiwaniami Klientów, starannie i z dbałością o detale, z zachowaniem bezpieczeństwa oraz terminowo. Jeżeli jesteś zainteresowany chip tuningiem automatycznej skrzyni DSG, chcesz ją zoptymalizować dla uzyskania jak najlepszych efektów, to zapraszamy Cię do naszego warsztatu SPEED Company w Katowicach - kompleksowo zajmiemy się Twoim samochodem!


Ile kosztuje przeprogramowanie automatycznej skrzyni DSG?


Koszty przeprogramowania skrzyni DSG mogą różnić się w zależności od pewnych czynników. Na cenę usługi wpływ ma między innymi model i marka pojazdu, konieczność wymiany części - zamiennych lub oryginalnych - podczas wprowadzania modyfikacji, a także aktualne warunki rynkowe związane na przykład z dostępnością danych elementów czy części samochodowych. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dokładne informacje na temat kosztów chip tuningu DSG dla Twojego pojazdu.

 

Obszary działalności

Naszej firmy

Chip tuning

  • Chip tunning obejmuje elektroniczną zmianę oprogramowania sterowników silnika, która zwiększa moment obrotowy jednostki napędowej i poprawia jej osiągi, jednocześnie poprawiając ekonomikę jazdy. Prawidłowo wykonany chiptuning to nie tylko modyfikacja mocy silnika, ale również oszczędność paliwa i jeszcze niższa emisja spalin. Tym samym chiptuning to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, które poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Wyłączanie filtrów DPF/FAP

  • Filtr cząstek stałych na ogół działa bez zarzutu, o ile samochód od czasu do czasu wyjeżdża na trasę, gdzie jest okazja do wypalenia cząstek stałych zalegających w filtrze. W przeciwnym razie zapchany filtr może znacząco upośledzać pracę samochodu. Usunięcie filtra cząstek stałych to radykalne rozwiązanie problemu, które poleca się przede wszystkim kierowcą poruszającym się w ruchu miejskim

Wyłączanie systemów Ad blue

  • Usuwanie AdBlue — na czym to polega? Usuwanie AdBlue w praktyce polega na programowym wyłączeniu SCR przy pomocy sterownika z indywidualną mapą. W tym przypadku mamy więc do czynienia z dezaktywacją wykonywaną na podobnej zasadzie jak przeprowadza się tuning elektroniczny dla podniesienia osiągów silnika.Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 515 850 515

Nawigacja