speedcompany wypożyczalnia samochodów

Chip tuning - Gliwice


Chip tuning, znany również jako ECU tuning, to doskonały sposób na optymalizację osiągów samochodu. Polega na modyfikacji oprogramowania znajdującego się w jednostce sterującej silnikiem, kontrolującej różne parametry pracy silnika - ilość paliwa, moment zapłonu, ciśnienie doładowania czy czas otwarcia zaworów. Modyfikacja tych parametrów może prowadzić do zwiększenia mocy silnika, poprawy momentu obrotowego i zoptymalizowania efektywności paliwowej. Zastanawiasz się nad chip tuningiem silnika benzynowego lub diesla? Odwiedź SPEED Company i zasięgnij porady ekspertów!


Co daje chip tuning?


Chip tuning może nieść za sobą szereg korzyści zarówno dla kierowców pojazdów osobowych, jak i dostawczych. Jednym z najczęstszych powodów, dla których użytkownicy decydują się na chip tuning, jest chęć zwiększenia mocy swojego pojazdu. Dostrojenie parametrów silnika może prowadzić do wzrostu mocy, a to z kolei przekłada się na lepsze przyspieszenie i osiągi na drodze. Chip tuning ma również wpływ na efektywność paliwową pojazdu. Optymalizacja mieszanki paliwowo-powietrznej i parametrów pracy silnika często przynosi oszczędności paliwa - jest to szczególnie istotne dla kierowców z Gliwic, którzy zwracają uwagę na aspekty ekonomiczne.


Chip tuning w SPEED Company


Chociaż chip tuning ma wiele zalet, warto zwrócić uwagę na potencjalne ryzyka związane z tą modyfikacją. Nieprawidłowo przeprowadzone tuningi mogą prowadzić do przyspieszonego zużycia podzespołów silnika, a także wpływać na trwałość samego silnika, dlatego jeśli rozważasz chip tuning swojego auta, skorzystaj z pomocy fachowców ze SPEED Company! Nasi doświadczeni specjaliście doradzą Ci czy Twój samochód nadaje się do chip tuningu i czy na pewno warto poddać go modyfikacjom. Zapraszamy do naszego salonu w Katowicach ul. Rozdzieńskiego 188B niedaleko Gliwic.

 

Obszary działalności

Naszej firmy

Chip tuning

  • Chip tunning obejmuje elektroniczną zmianę oprogramowania sterowników silnika, która zwiększa moment obrotowy jednostki napędowej i poprawia jej osiągi, jednocześnie poprawiając ekonomikę jazdy. Prawidłowo wykonany chiptuning to nie tylko modyfikacja mocy silnika, ale również oszczędność paliwa i jeszcze niższa emisja spalin. Tym samym chiptuning to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, które poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Wyłączanie filtrów DPF/FAP

  • Filtr cząstek stałych na ogół działa bez zarzutu, o ile samochód od czasu do czasu wyjeżdża na trasę, gdzie jest okazja do wypalenia cząstek stałych zalegających w filtrze. W przeciwnym razie zapchany filtr może znacząco upośledzać pracę samochodu. Usunięcie filtra cząstek stałych to radykalne rozwiązanie problemu, które poleca się przede wszystkim kierowcą poruszającym się w ruchu miejskim

Wyłączanie systemów Ad blue

  • Usuwanie AdBlue — na czym to polega? Usuwanie AdBlue w praktyce polega na programowym wyłączeniu SCR przy pomocy sterownika z indywidualną mapą. W tym przypadku mamy więc do czynienia z dezaktywacją wykonywaną na podobnej zasadzie jak przeprowadza się tuning elektroniczny dla podniesienia osiągów silnika.Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 515 850 515

Nawigacja