speedcompany wypożyczalnia samochodów

Chip tuning: Zabrze


Każdemu kierowcy zależy na bezpiecznym, sprawnym i komfortowym podróżowaniu swoim własnym samochodem. Zamiast kupować nowy model prosto z fabryki, warto rozważyć modernizację swojego aktualnego pojazdu. Tutaj świetnym rozwiązaniem będzie chip tuning. Na czym on polega i jakie są jego główne zalety?


Czym jest chip tuning samochodu?


Chcesz uzyskać jak najlepsze osiągi silnika? Musisz wiedzieć, że fabryczne ustawienia często ograniczają jego prawdziwą moc. Chip tuning to proces, który polega na modyfikacji oprogramowania sterującego silnikiem. Dzięki niemu możesz poprawić wydajność samochodu. Chip tuning przeprowadza się na mapie silnika, czyli zbiorze danych, które określają jego pracę w poszczególnych warunkach. Tam edytuje się parametry związane z:


  • zużyciem paliwa,
  • ciśnieniem doładowania,
  • kątem zapłonu.


Chip tuning - dlaczego warto?


Chip tuning samochodów to zabieg, na który najchętniej decydują się prawdziwi pasjonaci motoryzacji, którym zależy na każdym koniu mechanicznym. W ostatnim czasie na reprogramowanie silnika coraz częściej wybierają nawet niedzielni kierowcy. Dlaczego? Przede wszystkim jest to prosty sposób na poprawę komfortu i bezpieczeństwa jazdy między innymi poprzez poprawę reakcji silnika i eliminację spadków mocy. Kolejnymi zaletami takiego tuningu są niższa emisja spalin i optymalizacja zużycia paliwa.


Warto jednak mieć na uwadze, że taka usługa powinna zostać wykonana przez fachowców. Nasza firma oferuje kompleksowy chip tuning silników benzynowych i diesla. Każdy tuning poprzedzamy szczegółową diagnostyką pojazdu. Współpracujemy z najlepszymi, doświadczonymi tunerami w Polsce i nie tylko, co jest gwarancją najwyższej jakości usług. Wszystkie nasze usługi zwiększenia mocy silnika oraz diagnostykę komputerową wykonujemy w naszym warsztacie Katowicach ul. Rozdzieńskiego 188B- serdecznie zachęcamy do współpracy!

 

Obszary działalności

Naszej firmy

Chip tuning

  • Chip tunning obejmuje elektroniczną zmianę oprogramowania sterowników silnika, która zwiększa moment obrotowy jednostki napędowej i poprawia jej osiągi, jednocześnie poprawiając ekonomikę jazdy. Prawidłowo wykonany chiptuning to nie tylko modyfikacja mocy silnika, ale również oszczędność paliwa i jeszcze niższa emisja spalin. Tym samym chiptuning to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, które poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Wyłączanie filtrów DPF/FAP

  • Filtr cząstek stałych na ogół działa bez zarzutu, o ile samochód od czasu do czasu wyjeżdża na trasę, gdzie jest okazja do wypalenia cząstek stałych zalegających w filtrze. W przeciwnym razie zapchany filtr może znacząco upośledzać pracę samochodu. Usunięcie filtra cząstek stałych to radykalne rozwiązanie problemu, które poleca się przede wszystkim kierowcą poruszającym się w ruchu miejskim

Wyłączanie systemów Ad blue

  • Usuwanie AdBlue — na czym to polega? Usuwanie AdBlue w praktyce polega na programowym wyłączeniu SCR przy pomocy sterownika z indywidualną mapą. W tym przypadku mamy więc do czynienia z dezaktywacją wykonywaną na podobnej zasadzie jak przeprowadza się tuning elektroniczny dla podniesienia osiągów silnika.Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 515 850 515

Nawigacja