speedcompany wypożyczalnia samochodów

Czyszczenie DPF: Tychy


Systemy filtracji cząstek stałych (DPF — Diesel Particulate Filter) są jednym z elementów samochodów z silnikami Diesla. DPF został wprowadzony jako odpowiedź na rosnące zanieczyszczenie powietrza, szczególnie w obszarach miejskich — pełni istotną funkcję w redukcji emisji szkodliwych cząstek do atmosfery. Aby utrzymać jego skuteczność, konieczne jest jednak regularne czyszczenie sprzyjające zarówno środowisku naturalnemu, jak i użytkowaniu samochodu. Sprawdź, co mamy do zaoferowania Klientom z Tych oraz okolic!


Profesjonalny proces czyszczenia filtrów DPF w Speed Company


Czyszczenie DPF może odbywać się na kilka sposobów, ale najczęściej stosowaną metodą jest regeneracja. W naszej firmie wykonujemy między innymi płukanie chemiczne, oczyszczamy filtr pod wysokim impulsowym ciśnieniem, odtłuszczamy gorącą wodą, a następnie dokładnie osuszamy filtr gorącym powietrzem. Aby dowiedzieć się więcej na temat technik czyszczenia DPF, skontaktuj się z nami — zapraszamy między innymi Klientów z Tych!


Skuteczne czyszczenie DPF: Tychy


Kiedy warto skorzystać z naszych usług? Sygnałem świadczącym o złym stanie lub awarii systemu redukcji spalin jest przede wszystkim spadek mocy silnika, większe zużycia paliwa, problemy z rozruchem i widoczne dymienie, nierównomierna praca silnika czy po prostu zapalona kontrolka DPF. Na stan filtra DPF wpływa sposób oraz technika jazdy, dlatego warto przestrzegać ogólnych zasad ekonomicznej, bezpiecznej jazdy, a oprócz tego regularnie odwiedzać specjalistów zajmujących się czyszczeniem DPF.


Korzyści z regularnego czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF


Regularne czyszczenie DPF pomaga utrzymać optymalny przepływ spalin, uniknąć kosztownych napraw i częstych wizyt w warsztacie, a także skutecznie redukuje emisję zanieczyszczeń podczas jazdy. Pozbycie się nagromadzonych zabrudzeń w postaci sadzy czy popiołu pozwala też odzyskać utracone parametry podzespołów wraz z właściwościami. Jeśli uważasz, że filtr DPF w Twoim samochodzie wymaga mycia, zapraszamy do Speed Company — nasz warsztat mieści się niedaleko od Tych.


Właściciele pojazdów z silnikami wysokoprężnymi powinni systematycznie monitorować stan swojego filtra DPF i podejmować odpowiednie kroki, aby utrzymać go w optymalnym stanie. W ten sposób przyczyniają się do poprawy jakości powietrza i wydajności samochodów. Speed Company powstało dla pasjonatów motoryzacji — dla osób, które dbają o swoje auta. Dlatego jeśli szukasz dobrej firmy w Tychach albo okolicznych miejscowościach, która zajmie się Twoim samochodem kompleksowo: zapraszamy! Przeprowadzimy zabieg czyszczenia DPF oraz sprawdzimy, jak jeszcze można poprawić osiągi Twojego pojazdu.

 

Obszary działalności

Naszej firmy

Chip tuning

  • Chip tunning obejmuje elektroniczną zmianę oprogramowania sterowników silnika, która zwiększa moment obrotowy jednostki napędowej i poprawia jej osiągi, jednocześnie poprawiając ekonomikę jazdy. Prawidłowo wykonany chiptuning to nie tylko modyfikacja mocy silnika, ale również oszczędność paliwa i jeszcze niższa emisja spalin. Tym samym chiptuning to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, które poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Wyłączanie filtrów DPF/FAP

  • Filtr cząstek stałych na ogół działa bez zarzutu, o ile samochód od czasu do czasu wyjeżdża na trasę, gdzie jest okazja do wypalenia cząstek stałych zalegających w filtrze. W przeciwnym razie zapchany filtr może znacząco upośledzać pracę samochodu. Usunięcie filtra cząstek stałych to radykalne rozwiązanie problemu, które poleca się przede wszystkim kierowcą poruszającym się w ruchu miejskim

Wyłączanie systemów Ad blue

  • Usuwanie AdBlue — na czym to polega? Usuwanie AdBlue w praktyce polega na programowym wyłączeniu SCR przy pomocy sterownika z indywidualną mapą. W tym przypadku mamy więc do czynienia z dezaktywacją wykonywaną na podobnej zasadzie jak przeprowadza się tuning elektroniczny dla podniesienia osiągów silnika.Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 515 850 515

Nawigacja