speedcompany wypożyczalnia samochodów

Usuwanie DPF ze sterownika Katowice Sosnowiec 

Usuwanie filtrów DPF/FAPUsuwania filtra FAP/DPF to jedna z usług, którą możemy wykonać dla naszych Klientów. FAP (ang. diesel particulate filter) to filtr cząstek stałych, który znajduje się w układzie wydechowym samochodów z silnikami Diesla. FAP jest elementem ochronnym, który redukuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery, takich jak sadza czy tlenki azotu.


Problemy techniczne spowodowane uszkodzonym filtrem FAP/DPF


Mimo że filtr FAP/DPF jest ważnym elementem przyczyniającym się do ochrony środowiska, to jego obecność może powodować pewne problemy techniczne i eksploatacyjne. Uszkodzenie filtra FAP może prowadzić do spadku mocy silnika, zwiększonej emisji spalin, a nawet do całkowitej awarii układu wydechowego. Z tego powodu wiele osób decyduje się na usunięcie filtra FAP z samochodu.


Na czym polega usunięcie filtra FAP/DPF?


Usunięcie filtra FAP/DPF jest zabiegiem technicznym, który wymaga zaawansowanego sprzętu oraz wiedzy mechanika. Polega on na fizycznym usunięciu filtra z układu wydechowego oraz zmianie oprogramowania sterującego silnikiem, aby zapewnić jego poprawną pracę bez filtra. Zmiana oprogramowania jest niezbędna, ponieważ układ sterujący silnikiem jest zaprojektowany tak, aby działał z filtrem DPF/FAP.


Usunięcie filtra FAP/DPF – zleć to zadanie specjalistom!


W związku z tym, że usuwanie filtra FAP/DPF w sposób poprawny nie jest łatwe, to powinno być wykonane przez specjalistów z doświadczeniem i odpowiednim sprzętem. Jeśli i Ciebie interesuje ta usługa, to znalazłeś się we właściwym miejscu! Nasi specjaliści, którzy mają ogromne doświadczenie w tym zakresie, usuną z Twojego samochodu filtr FAP/DPF w profesjonalny sposób.


Cena za usunięcie filtra FAP/DPF


Cena za usunięcia filtra FAP/DPF zależy od wielu czynników. Wpływ na jej wysokość ma między innymi marka samochodu, poziom skomplikowania odczytu sterownika w pojeździe czy czasu pracy przy usuwaniu filtra FAP/DPF. Jeśli chcesz poznać kwotę, jaką będziesz musiał zapłacić za tę usługę w naszej firmie, to skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz ustalimy cenę za usunięcie filtra FAP/DPF.

 

Fachowe czyszczenie filtra DPF – Katowice, Sosnowiec i nie tylko


Cząsteczki stałe, takie jak drobiny węgla, popiołu, siarczanów, znajdujące się w spalinach samochodowych osadzają się na filtrze DPF i ulegają procesowi dopalania. Czasem jednak, a w szczególności w autach jeżdżących przeważnie po drogach miejskich, wspomniany komponent układu wydechowego należy poddać dokładnemu czyszczeniu. Niekiedy bowiem część nie osiąga wymaganej temperatury i zamiast wypalać cząstki – zapycha się, powodując zwiększone zużycie paliwa oraz mniej efektywną pracę całego układu napędowego. Zauważyłeś podobne problemy w swoim aucie? Chcesz sprawdzić stan filtra DPF albo powierzyć nam jego kompleksowe czyszczenie? Skontaktuj się z nami!


Jak przeprowadzamy czyszczenie DPF?


Sosnowiec, Katowice oraz inne okoliczne miasta w województwie śląskim to obszar, którego mieszkańców zachęcamy do korzystania z profesjonalnej usługi czyszczenia filtra DPF. Jako doświadczeni mechanicy mamy gruntowną wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne do sprawnej, a także precyzyjnej regeneracji części. Po otrzymaniu zgłoszenia ocenimy stopień zużycia filtra DPF, po czym wykonamy czyszczenie komponentu, przywracając jego pełną funkcjonalność oraz przepustowość. W razie potrzeby polecimy kompletną wymianę albo usunięcie części. Zapraszamy!


Profesjonalne usuwanie DPF ze sterownika silnika


Do zakresu usług, które świadczymy, zaliczamy również mechaniczne oraz programowe usuwanie DPF. Katowice lub Sosnowiec to przykładowe miasta z województwa śląskiego, z których szerokie grono Klientów zleca nam pozbycie się części z zachowaniem diagnostyki pojazdu. W Speed Company powierzysz nam jednak nie tylko usuwanie ze sterownika silnika filtra DPF, ale też FAP. Skorzystaj z naszych usług już dziś i oddaj swoje auto w ręce specjalistów!

 

Obszary działalności

Naszej firmy

Chip tuning

  • Chip tunning obejmuje elektroniczną zmianę oprogramowania sterowników silnika, która zwiększa moment obrotowy jednostki napędowej i poprawia jej osiągi, jednocześnie poprawiając ekonomikę jazdy. Prawidłowo wykonany chiptuning to nie tylko modyfikacja mocy silnika, ale również oszczędność paliwa i jeszcze niższa emisja spalin. Tym samym chiptuning to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, które poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Wyłączanie filtrów DPF/FAP

  • Filtr cząstek stałych na ogół działa bez zarzutu, o ile samochód od czasu do czasu wyjeżdża na trasę, gdzie jest okazja do wypalenia cząstek stałych zalegających w filtrze. W przeciwnym razie zapchany filtr może znacząco upośledzać pracę samochodu. Usunięcie filtra cząstek stałych to radykalne rozwiązanie problemu, które poleca się przede wszystkim kierowcą poruszającym się w ruchu miejskim

Wyłączanie systemów Ad blue

  • Usuwanie AdBlue — na czym to polega? Usuwanie AdBlue w praktyce polega na programowym wyłączeniu SCR przy pomocy sterownika z indywidualną mapą. W tym przypadku mamy więc do czynienia z dezaktywacją wykonywaną na podobnej zasadzie jak przeprowadza się tuning elektroniczny dla podniesienia osiągów silnika.Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 515 850 515

Nawigacja